Tlenoterapia jest to metoda terapeutyczna polegająca na zwiększeniu zawartości tlenu w powietrzu wdychanym. Zwykle tą metodę wykorzystuje się w leczeniu chorób i stanów które powodują niedotlenienie tkanek organizmu. Jej celem jest podniesienie stężenia tlenu w pęcherzykach płuc co w konsekwencji zwiększa zawartość tlenu we krwi dostarczanej do tkanek i w rezultacie zapobiega niedotlenieniu organizmu i wynikającym z tego następstwom. Tą metodę stosuje się zarówno w stanach ostrych jak i przewlekłych.

W stanach ostrych np. tj. zatrucie tlenkiem węgla czy obrzęk płuc tlenoterapia prowadzona jest zazwyczaj na oddziałach szpitalnych, natomiast w stanach przewlekłych często stosuje się tlenoterapię domową. Wskazaniami do zastosowania tlenoterapii domowej najczęściej jest przewlekła niewydolności oddechowa dlatego też ten rodzaj tlenoterapii jest zalecany szczególnie dla osób chorych na POCHP (Przewlekła Obturacyjna CHoroba Płuc) oraz chorych z problemami nowotworowymi płuc. W tlenoterapii domowej obecnie, najczęściej wykorzystuje się koncentratory tlenu.

Nasza firma ma przyjemność zaoferować Państwu tylko najlepsze koncentratory tlenu z renomowanych amerykańskich firm, które można zarówno kupić jak i wypożyczyć.

Poznaj naszą ofertę.